tel. 604 431 556
e-mail: gabinet@homeopatia-mg.pl

Lek Homeopatyczny


Lek homeopatyczny jest substancją naturalną (pochodzi ze świata roślin, minerałów, zwierząt oraz tkanek lub wydzielin), przygotowaną w pewien ściśle określony sposób i wypróbowaną na zdrowym człowieku (w tzw. homeopatycznej próbie lekowej).Leki homeopatyczne produkowane są w głównej mierze z roślin, minerałów, ale także ze zwierzęcych wydzielin, jak np. jad węża. Proces produkcji leków homeopatycznych polega na tym, że np. kropla soku z rośliny jest rozpuszczana w proporcji 1:100 w wodzie, następnie jedną kroplę takiego roztworu znów rozcieńcza się w czystej wodzie w proporcji 1:100. Czynność rozpuszczania powiela się kilkakrotnie, w zależności od tego, jaką potencję leku chcemy uzyskać. Na końcu lek poddawany jest dynamicznym wstrząsom. Takim roztworem nasączane są granulki laktozowe. Powinno się zażywać granulki nie dotykając ich , wkłada się je pod język aż do rozpuszczenia. 20 minut przed i po zażyciu granulek nie powinno się nic jeść, ani pić. Małym pacjentom można rozpuścić granulki w małej porcji wody i podać do wypicia.

Lek homeopatyczny podawany jest pacjentowi zgodnie z zasadą podobieństwa, po przeprowadzeniu szczegółowego, indywidualnego wywiadu lekarskiego z uwzględnieniem cech, upodobań i nawyków pacjenta koniecznych dla wyboru leku.

Stosuje się najmniejszą dawkę leku i obserwuje się jej działanie.

Kontakt:

Gabinet czynny w dniach:

poniedziałki 17:00 - 20:00
wtorki 15:30 - 18:00
środa 14:00 - 20:00
piątek 9:00 - 12:00 oraz 16:00 - 20:00

telefon: +48 604 431 556
e-mail: gabinet@homeopatia-mg.pl

+48 604 431 556, gabinet@homeopatia-mg.pl

Homeopatia Monika Gołębiewska, ul. Poniatowskiego 2A, 00-001 Ząbki

Informacje


lek. Monika Gołębiewska


Jestem lekarzem medycyny ze specjalizacją w zakresie pediatrii. Akademię Medyczną ukończyłam w 1993 roku. Od początku pracy widziałam ograniczenia medycyny konwencjonalnej i zaczęłam szukać alternatywnych metod pomocy dla pacjentów.

Homeopatia


Homeopatia to alternatywny do medycyny klasycznej sposób leczenia. Lek homeopatyczny dynamicznie pobudza nasz organizm do samoleczenia. Homeopatia jest metodą leczniczą, która zajmuje się całym człowiekiem, bierze pod uwagę wszystkie jego dolegliwości i choroby.

© 2018 Copyright by lek. Monika Gołębiewska. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.