tel. 604 431 556
e-mail: gabinet@homeopatia-mg.pl

Homeopatia


Homeopatia to alternatywny do medycyny klasycznej sposób leczenia. Lek homeopatyczny dynamicznie pobudza nasz organizm do samoleczenia. Homeopatia jest metodą leczniczą, która zajmuje się całym człowiekiem, bierze pod uwagę wszystkie jego dolegliwości i choroby. Lek homeopatyczny pobudza naturalne siły uzdrawiające danego organizmu, powodując - w zależności od rodzaju i zaawansowania chorób pacjenta - wyleczenie, poprawę stanu zdrowia, lub w zaawansowanych przypadkach złagodzenie dolegliwości pacjenta.

Ta metoda leczenia została zapoczątkowana i rozwinięta na przełomie XVIII i XIX wieku przez niemieckiego lekarza i farmaceutę Samuela Hahnemanna i od tego czasu praktykowana jest przez lekarzy na całym świecie.

Dla lekarza homeopaty najważniejszy jest człowiek jako całość, a nie tylko jego schorzenia. Dlatego homeopata szuka jednego leku, który najbardziej odpowiada danemu pacjentowi, biorąc pod uwagę jego osobowość, sposób żywienia, przeżycia emocjonalne i oczywiście dolegliwości. Spośród kilku pacjentów którzy zgłoszą się do homeopaty np. z gorączką prawdopodobnie każdy chory otrzyma inny lek, gdyż u każdego z pacjentów pojawią się dodatkowe inne objawy, np. jeden będzie miał dreszcze, osłabienie, niechętnie będzie pił, kolejny będzie miał duże pragnienie, z niespokojnym zachowaniem, każdy z pacjentów może mieć inny charakter narastania gorączki i jej ustępowania , itd...

Najważniejszą, fundamentalną zasadą homeopatii jest dobór leku dla pacjenta zgodnie z zasadą podobieństwa: similia similibus curentur (podobne leczy podobne).

Pacjent zgłaszający się do lekarza homeopaty powinien być przygotowany na szczegółowy i stosunkowo długi wywiad lekarski. Bardzo ważne są objawy i dolegliwości, ale szczególnie ważne są indywidualne reakcje i odczucia związane z chorobą. Ważne jest również osobowość i usposobienie pacjenta, cechy i upodobania, które w allopatycznym wywiadzie lekarskim nie są istotne. Zwraca się przy tym uwagę zarówno na aktualne dolegliwości pacjenta, jak również na wcześniej przebyte przez pacjenta choroby, oraz choroby w jego rodzinie.

Kontakt:

Gabinet czynny w dniach:

poniedziałki 17:00 - 20:00
wtorki 15:30 - 18:00
środa 14:00 - 20:00
piątek 9:00 - 12:00 oraz 16:00 - 20:00

telefon: +48 604 431 556
e-mail: gabinet@homeopatia-mg.pl

+48 604 431 556, gabinet@homeopatia-mg.pl

Homeopatia Monika Gołębiewska, ul. Poniatowskiego 2A, 00-001 Ząbki

Informacje


lek. Monika Gołębiewska


Jestem lekarzem medycyny ze specjalizacją w zakresie pediatrii. Akademię Medyczną ukończyłam w 1993 roku. Od początku pracy widziałam ograniczenia medycyny konwencjonalnej i zaczęłam szukać alternatywnych metod pomocy dla pacjentów.

Homeopatia


Homeopatia to alternatywny do medycyny klasycznej sposób leczenia. Lek homeopatyczny dynamicznie pobudza nasz organizm do samoleczenia. Homeopatia jest metodą leczniczą, która zajmuje się całym człowiekiem, bierze pod uwagę wszystkie jego dolegliwości i choroby.

© 2018 Copyright by lek. Monika Gołębiewska. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.